Medicinska škola Banja Luka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


edukativno - zabavni forum
 
PrijemSajt školeLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Terapija sopstvenom krvlju

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
deJAna
Novi član
deJAna


Ženski Broj poruka : 47
Starost : 51
Lokacija : Banja Luka
Zanimanje : prof.
Interesi - hobi : svašta
Član od : 15.03.2009

Terapija sopstvenom krvlju Empty
PočaljiNaslov: Terapija sopstvenom krvlju   Terapija sopstvenom krvlju Icon_minitimePon Mar 16, 2009 3:27 pm

U nedostatku adekvatnijeg podforuma izabrala sam ovaj, pa administrator neka premješta...
Radi se o tome da se u udžbeniku Njemačkog jezika za III razred (Tangram 3 aktuell-L.1-4), granično s temom o Alternativnoj medicini, spominje izvjesna i, kako kažu, kod nekoh bolesti (Asthma, Neurodermitis, hronična alergijska kijavica, stomačni čirevi...) veoma uspješna Eigenbluttherapie ili terapija sopstvenom krvlju, ako se pouzdamo u bukvalni prevod. Najčešći vid je, pazite sad, vađenje krvi iz vene lijeve ruke i onda njeno "ušpricavanje" u desnu polovinu zadnjice.
Koliko znam, ova terapija se kod nas ne praktikuje, dok je na njemačkom govornom području odavno izašla iz alternativne sfere i uveliko se preporučuje u zvaničnoj medicini. Iako ne liječi pomenute tegobe konačno, znatno ublažava simptome i olakšava život pogođenima.
Ono što mene zanima je:
Da li biste, na osnovu svog dosadašnjeg opšteg medicinskog znanja, mogli sami da pretpostavite kakvo je objašnjenje za ovaj postupak, odnosno kakav efekat, (kako, zašto) ima ta prenešena krv iz jednog dijela tijela u drugi?
Ajmo probati prvo bez googlanja. scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.medicinska-skola-bl.net
Psychon@ut
Administrator
Psychon@ut


Muški Broj poruka : 469
Starost : 34
Lokacija : Chinatown
Zanimanje : student biologije
Član od : 07.06.2007

Terapija sopstvenom krvlju Empty
PočaljiNaslov: Re: Terapija sopstvenom krvlju   Terapija sopstvenom krvlju Icon_minitimeUto Mar 17, 2009 8:15 pm

Ja moram priznati prvi put čujem za ovo. Zanimljivo, ali nije mi jasno na koji način to djeluje. Ono što mi na prvi pogled izgleda nepraktično jeste da se "pacijent" maltretira dodatno, bodete ga u venu pa u mišić ... Moraću pretražiti po internetu za malo više detalja o ovome Smile.
Nazad na vrh Ići dole
https://medicina.forum.st
deJAna
Novi član
deJAna


Ženski Broj poruka : 47
Starost : 51
Lokacija : Banja Luka
Zanimanje : prof.
Interesi - hobi : svašta
Član od : 15.03.2009

Terapija sopstvenom krvlju Empty
PočaljiNaslov: Re: Terapija sopstvenom krvlju   Terapija sopstvenom krvlju Icon_minitimeSre Mar 18, 2009 12:41 am

Pa valjda podiže imunitet na viši nivo. Ponekad, ali samo ponekad, se u tu krv unose i neke ljekovite materije. Samo toliko znam, za sad.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.medicinska-skola-bl.net
Kleopatra
Moderator
Kleopatra


Ženski Broj poruka : 104
Član od : 10.09.2009

Terapija sopstvenom krvlju Empty
PočaljiNaslov: Re: Terapija sopstvenom krvlju   Terapija sopstvenom krvlju Icon_minitimePet Sep 18, 2009 8:15 pm

hajde da probamo bez googla.........moj zaključak:u venskoj krvi vjerovatno se nalaze neke materije koje djeluju povoljno na ova oboljenja,možda neka imunološka tijela........ zajedničko za navedena oboljenja(osim ovih stomačnih čireva) je:
1. to što su povezani sa alergijama....alergijski rinitis(nemam šta pričat,sam naziv govori),bronhijalna astma(isto je povezana sa alergijama koliko ja znam uzrok suženja bronhija često je hiperiritantnost sluznice-na nju djeluju razni alergeni,prašina,gasovi i javlja se otok sluznice bronha,pojačano lučenje sluzi a same bronhije se sužavaju),zatim neurodermitis (pročitala sam negdje da djeca koja imaju ovu bolest često propratno imaju i astmu,da članovi njihove porodice često boluju od alergijskog rinitisa,mukoznog kolitisa,astme i uopšte alergijskih bolesti)

2.sva navedena oboljenja česta su kod djece(opet osim ovih stomačnih čireva,oni i se nikako ovde ne uklapaju al eto gore kod neurodermitisa se spominje mukozni kolitis)


*dakle ja mi8slim da je liječenje zasnovano na imunoćelijama koje se nalaze u venskoj krvi...ta krv se ubrizgava u mišić gdje se resorbuje u arteriole i dalje kruži organizmom djelujući dobro na navedena oboljenja.

-zaboravila sam dodat da se kod oboljelih od neurodermitisa javlja povećanje broja IgE antitjela (piše imunoglobulina E to su valjda IgE antitjela)

PS: Dubravko sad reci šta misliš o ovom što sam napisala,valjda nije gomila nebuloza,to su moji zaključci.... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Psychon@ut
Administrator
Psychon@ut


Muški Broj poruka : 469
Starost : 34
Lokacija : Chinatown
Zanimanje : student biologije
Član od : 07.06.2007

Terapija sopstvenom krvlju Empty
PočaljiNaslov: Re: Terapija sopstvenom krvlju   Terapija sopstvenom krvlju Icon_minitimePet Sep 18, 2009 9:35 pm

Nije naravno, evo ovde sam nešto pronašao:
http://instituteofscience.com/hemo.html
Svodi se na to da antigeni iz krvi koji se ubrizgaju u tkivo podstiču stvaranje antitjela i bolji imunološki odgovor organizma, govori se i o drugim efektima ali ovo je nekako najlogičnije...
Nazad na vrh Ići dole
https://medicina.forum.st
Sponsored content





Terapija sopstvenom krvlju Empty
PočaljiNaslov: Re: Terapija sopstvenom krvlju   Terapija sopstvenom krvlju Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Terapija sopstvenom krvlju
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Medicinska škola Banja Luka :: Medicina i srodne teme :: Farmacija-
Skoči na: