Medicinska škola Banja Luka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


edukativno - zabavni forum
 
PrijemSajt školeLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 hej ti

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
zvrc
Supermoderator
zvrc


Broj poruka : 96
Član od : 30.11.2007

hej ti Empty
PočaljiNaslov: hej ti   hej ti Icon_minitimePet Nov 30, 2007 1:09 pm

Ko odlucuje zapravo o tome sta studiramo?
Mi?ili roditelji ili...
Jesu li nam pri izboru fakulteta presudni licni afiniteti ili pak moguca zarada, ugled u drustvu, prestiz, sigurnost zaposlenja, udovoljavanje zeljama drugih...? affraid
Nazad na vrh Ići dole
Psychon@ut
Administrator
Psychon@ut


Muški Broj poruka : 469
Starost : 35
Lokacija : Chinatown
Zanimanje : student biologije
Član od : 07.06.2007

hej ti Empty
PočaljiNaslov: Re: hej ti   hej ti Icon_minitimePet Nov 30, 2007 4:58 pm

U mom slučaju ne odlučuju roditelji, bar ne direktno, ali svakako da su oni veoma važni, pošto je li, od njih dobijamo potrebne finansije, i bez njih većina nas nema šanse u studiranju. Čast izuzecima koji uspijevaju zarađivati za studije i život i pri tome uspješno studirati.

Dalje, mislim da većina srednjoškolaca gleda kako će lakše proći u životu, pa se u skladu sa tim opredjeljuju za fakultete koji nakon završetka naizgled lako donose zaradu, ekonomski na prvom mjestu. Ja se dvoumim između Medicinskog(imam najbolje predzanje za ovaj) i nečega vezanog za ono što "baš volim" >>> Možda akademija umjetosti(kada bi bio smijer graf. dizajn(3d 2d grafika)) ili neki privatni(ako bude para Very Happy) koji je u vezi sa kompjuterskom grafikom.

I ja baš u zadnje vrijeme razmišljam da li je bolje baviti se poslom koji donosi novac ali je pravi smor, ili je bolje raditi nešto što te ispunjava, u čemu uživaš, ali ne donosi novac i komforan život?
Nazad na vrh Ići dole
https://medicina.forum.st
zvrc
Supermoderator
zvrc


Broj poruka : 96
Član od : 30.11.2007

hej ti Empty
PočaljiNaslov: Re: hej ti   hej ti Icon_minitimeSub Dec 08, 2007 5:13 pm

znam samo da cemo veci dio dana provoditi na poslu
takodje cemo tesko i u slobodno vrijeme izbjeci misli o poslu, dakle sta smo danas uradili, sta cemo sutra raditi, itd.
osjecaj da smo korisni drustvu postizacemo takodje obavljajuci posao koji radimo
postavlja se pitanje kako cemo se osjecati ako to nije posao u kome uzivamo
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





hej ti Empty
PočaljiNaslov: Re: hej ti   hej ti Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
hej ti
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Medicinska škola Banja Luka :: Razno :: Obrazovanje i društvo-
Skoči na: