Medicinska škola Banja Luka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


edukativno - zabavni forum
 
PrijemSajt školeLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Ples za prolaznike

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Psychon@ut
Administrator
Psychon@ut


Muški Broj poruka : 469
Starost : 35
Lokacija : Chinatown
Zanimanje : student biologije
Član od : 07.06.2007

Ples za prolaznike Empty
PočaljiNaslov: Ples za prolaznike   Ples za prolaznike Icon_minitimeUto Nov 27, 2007 10:18 pm

Ples za prolaznike
Ples za prolaznike Plesac-bl2211
Ples za prolaznike Ulični zabavljač koji pokazujući prolaznicima svoje umijeće u nekoj od grana umjetnosti i pokušava da ih privoli da mu udijele neku siću, čest je prizor u mnogim evropskim gradovima, a od skoro i u našem gradu...
Plesač Suvad Veletanlić, izvodeći razne pokrete uz ritam muzike koja je dopirala s njegove muzičke linije privukao je pažnju mnogih prolaznika u centru Banjaluke. Reče da je već tri sedmice na turneji po Bosni i Hercegovini. Nakon Sarajeva i Zenice, u grad na Vrbasu došao je s idejom da ostvari svoj dugogodišnji san.

"Već devet godina pokušavam oformiti multinacionalnu plesnu grupu i bend. Bio bi to bend koji bi promovisao jedan novi smjer plesanja sastavljan od četiri Muslimanke, četiri Srpkinje i četiri Hrvatice. S obzirom da su sva moja dosadašnja nastojanja završila neuspješno odlučio sam obilaziti gradove dok ne ostvarim svoj naum", kaže Suvad za banjalučki "Fokus".

Iako je do sada sakupio samo dva člana grupe, ime joj je već našao. Zvala bi se, kaže, "Turbo hard nlo miks". Plesali bi uz sve vrste muzike, od tehna do narodnjaka. Bio bi to sastav na koji bi svi bili ponosni, uvjerava naš sagovornik. Otkriva da je po zanimanju kuvar. Posao kojim se bavio nije ga ispunjavao. Odlučio je da sve napusti i krene ka ostvarenju svog sna, jer vrijeme leti. U tome ga nije spriječila ni hladnoća i zima.

"Nije hladno, ples me zagrijava. Jednostavno nisam mogao čekati ljeto. Do tada već želim da imam svoju grupu i da krenemo u posao", kaže Suvad.

Na pitanje gdje spava, kaže da je noć proveo na autobuskoj stanici, ali ni to mu ne pada teško. Zaradom je zadovoljan. Može mu, kaže, biti da preživi dan. Danas pleše ovdje, sutra na nekom drugom mjestu. Ako u ovoj zemlji ne nađe zainteresovane za njegovu ideju, preći će granicu, jer ništa mu ne stoji na putu.

Beograd i Zagreb su sljedeće stanice, a onda ko zna gdje... S torbom u ruci i muzičkim uređajem, jedinim prtljagom koji ima, zaputiće se u neki drugi grad u potrazi za ostvarenjem svog sna. Mnogi poznati umjetnici su tako počinjali svoju karijeru, možda to uspije i Suvadu...

(BLLIVE)


Poslednji izmenio dana Pet Dec 14, 2007 10:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://medicina.forum.st
zvrc
Supermoderator
zvrc


Broj poruka : 96
Član od : 30.11.2007

Ples za prolaznike Empty
PočaljiNaslov: Re: Ples za prolaznike   Ples za prolaznike Icon_minitimePet Dec 14, 2007 10:05 pm

ta sema 4+4+4 mi nije bas umjetnicka
afro
Nazad na vrh Ići dole
 
Ples za prolaznike
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Medicinska škola Banja Luka :: Razno :: Banja Luka-
Skoči na: