Medicinska škola Banja Luka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


edukativno - zabavni forum
 
PrijemSajt školeLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Vjerujete li u Boga?

Ići dole 
+5
hejj_bl
Mihajlo
nerodjena sestra
zvrc
MC Miki
9 posters

Da li vjerujete u Boga?
Da
Vjerujete li u Boga? I_vote_lcap80%Vjerujete li u Boga? I_vote_rcap
 80% [ 8 ]
Ne
Vjerujete li u Boga? I_vote_lcap20%Vjerujete li u Boga? I_vote_rcap
 20% [ 2 ]
Ukupno Glasova : 10
 

AutorPoruka
MC Miki
Član
MC Miki


Muški Broj poruka : 55
Starost : 35
Lokacija : Banja Luka
Zanimanje : Jos malo pa student :)
Interesi - hobi : Borilacke vjestine, 3d, voznja, izlasci, ples sa curama:), vicevi, bordanje, klizanje,....
Član od : 04.07.2007

Vjerujete li u Boga? Empty
PočaljiNaslov: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? Icon_minitimeNed Sep 09, 2007 1:59 pm

Eto, vrlo kratko i jednostavno, izvol'te... Mogucnost diskusije naravno otvorena...
Nazad na vrh Ići dole
zvrc
Supermoderator
zvrc


Broj poruka : 96
Član od : 30.11.2007

Vjerujete li u Boga? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? Icon_minitimePet Nov 30, 2007 12:52 pm

ja ne razumijem to pitanje, naime, morala bih dobro poznavati nacin razmisljanja i stavove osobe koja postavlja to pitanje, pa bih u zavisnosti od toga glasio i odgovor...da...ili...ne
u principu vise naginjem odgovoru ne
glasanje? Evil or Very Mad
jeste li citali "Da Vincijev kod"?ja sam samo gledala dokumentarac u kome izvorni istrazivaci tematike zestoko kritikuju pisca
dvd moze da se kupi u trafikama queen
Nazad na vrh Ići dole
zvrc
Supermoderator
zvrc


Broj poruka : 96
Član od : 30.11.2007

Vjerujete li u Boga? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? Icon_minitimeSre Dec 12, 2007 9:20 pm

mnogi ljudi vjeruju u boga za svaki slucaj, iz konformistickih razloga
naime, sta ako on ipak postoji, a oni, hrabro ne vjerujuci, propuste takvu gotivu kao sto je raj
neki ljudi vjeruju iz infantilnih razloga, boga u psiholoskoj ravni poistovjecuju sa figurom oca, vjera im daje osjecaj da postoji neki vrhovni autoritet, cime na neki nacin skidaju i odgovornost sa sebe sto se tice mnogih stvari
ima ih koji vjeruju da bi tako na drustveno prihvatljiv nacin izasli na kraj sa egzistencijalnom krizom, sa vjecnim pitanjima, sa svijesti o prolaznosti, sa tjeskobom
i
da da
razlozi su bitni
moje pitanje je:
zasto vjerujete?

kako vjerujete?
Nazad na vrh Ići dole
nerodjena sestra
Novi član



Ženski Broj poruka : 16
Starost : 34
Član od : 14.12.2007

Vjerujete li u Boga? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? Icon_minitimeSub Dec 15, 2007 12:52 am

Bože sačuvaj!
Nisam znala da si takva lujka. Je li ti to Mrki napunio glavu svom tom filozofijom?
Nazad na vrh Ići dole
zvrc
Supermoderator
zvrc


Broj poruka : 96
Član od : 30.11.2007

Vjerujete li u Boga? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? Icon_minitimeSub Dec 15, 2007 1:45 am

zasto vjerujes?
kako vjerujes?
Nazad na vrh Ići dole
Mihajlo
Novi član
Mihajlo


Muški Broj poruka : 45
Starost : 34
Lokacija : Banja Luka
Zanimanje : medicinski tehnicar
Interesi - hobi : MGP
Član od : 11.06.2007

Vjerujete li u Boga? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? Icon_minitimeČet Dec 20, 2007 8:16 pm

Moja preporuka:"Procitajte Bibliju, iako niste vernici!"
Nazad na vrh Ići dole
http://www.obudovac.net
hejj_bl
Doživotni Maršal
hejj_bl


Muški Broj poruka : 117
Starost : 34
Lokacija : Banja Luka, Republika Srpska, BiH, Evropa
Član od : 09.06.2007

Vjerujete li u Boga? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? Icon_minitimeSub Dec 22, 2007 7:57 pm

Počinjem da čitam "Novi zavjet" u ponedeljak, pa ćemo da vidimo...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.anaivanovic.com
zvrc
Supermoderator
zvrc


Broj poruka : 96
Član od : 30.11.2007

Vjerujete li u Boga? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? Icon_minitimeSub Dec 22, 2007 8:13 pm

bice zanimljivo ako, recimo, citiras neki odlomak koji ti je posebno zamimljiv, ili koji bismo mogli prokomentarisati
ili mozda neki koji te zbunjuje i nije ti jasan
mozemo malo prodiskutovati o tumacenjima
Nazad na vrh Ići dole
zvrc
Supermoderator
zvrc


Broj poruka : 96
Član od : 30.11.2007

Vjerujete li u Boga? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? Icon_minitimePon Jan 07, 2008 5:08 am

a sta ako je i ateizam neka vrsta religije
i ateista zauzima odredjeni stav prema ideji boga
kao i sve religije

ideja o duhovnom bitku je duboko, arhetipski, ukorijenjena u svijesti covjeka
ona se na neki nacin, kroz razna predanja i tumacenja, preoblicila u ideju o bogu kao gospodaru, strogom ocu, bogu kao sveznajucem, bogu kao hrabrom ratniku, bogu kao sudiji, bogu kao svemogucem...kao covjeku

ljudska masta je zakazala gadno
Nazad na vrh Ići dole
zvrc
Supermoderator
zvrc


Broj poruka : 96
Član od : 30.11.2007

Vjerujete li u Boga? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? Icon_minitimePon Feb 18, 2008 1:32 am

preuzeto sa foruma "kafanica":

Ima li zivota posle rodjenja??


U majčinoj utrobi razgovaraju, još nerođeni, blizanci. Jedan od njih je verujući, a drugi neverujući.

Neverujući mališan: Veruješ li u život posle rođenja?

Verujući mališan: Pa, naravno! Svima je jasno da postoji život posle rođenja. Mi smo ovde samo zato da bismo postali dovoljno snažni i da bismo se valjano pripremili za ono što nas docnije čeka.

Neverujući mališan: Ma, to je glupost! Nikakav život posle rođenja niti postoji niti može postojati! Možeš li uopšte i da zamisliš kako bi taj život mogao izgledati?

Verujući mališan: Ne znam baš sve pojedinosti, ali verujem da će tamo biti više svetlosti i da ćemo, možda, sami hodati i svojim ustima jesti.

Neverujući mališan: E, kakva besmislica! Nema šanse da sami hodamo i da svojim ustima jedemo. To bi bilo zaista smešno!Pa, mi imamo pupčanu vrpcu koja nas hrani. Znaš, hteo bih nešto veoma ozbiljno da ti kažem: život posle rođenja ne može postojati i zbog toga što je naš život – pupčana vrpca – i inače suviše kratak.

Verujući mališan: A ja sam siguran i da može i da postoji. Samo što će sve biti malo drugačije, nego što je sada. Ja to zaista mogu da zamislim.

Neverujući mališan: Ali, niko se nikada nije otuda vratio! Život se jednostavno završava rođenjem. I uopšte, život – to ti je samo ogromno stradanje u tami.

Verujući mališan: Ne i ne! Zaista se ne slažem s tobom. Ne znam tačno kako će izgledati naš život posle rođenja, ali, u svakom slučaju, znam da ćemo videti mamu i da će se ona pobrinuti za nas.

Neverujući mališan: Mamu? Zar zaista veruješ u mamu? Ma, gde se to ona uopšte nalazi?

Verujući mališan: Ona je svuda i u svemu oko nas. Mi u njoj prebivamo i zahvaljujući njoj krećemo se i živimo. Bez nje mi jednostavno ne možemo postojati.

Neverujući mališan: E, to je stvarno totalna besmislica! Ja nisam video nikakvu mamu i zato je očito da ona jednostavno i ne postoji.

Verujući mališan: Ne mogu se nikako s tim složiti. Jer ponekad, kada sve unaokolo utihne, čujem je kako poje i osećam kako posmatra ovaj naš svet. Čvrsto verujem da će naš pravi život početi tek nakon rođenja. A ti?
Nazad na vrh Ići dole
Psychon@ut
Administrator
Psychon@ut


Muški Broj poruka : 469
Starost : 34
Lokacija : Chinatown
Zanimanje : student biologije
Član od : 07.06.2007

Vjerujete li u Boga? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? Icon_minitimeUto Feb 19, 2008 2:23 am

Ovo je oooodlično ko god da je pisao Very Happy !
Nazad na vrh Ići dole
https://medicina.forum.st
hateful
Moderator
hateful


Muški Broj poruka : 51
Starost : 29
Lokacija : Prijedor, Banja Luka
Član od : 03.09.2009

Vjerujete li u Boga? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? Icon_minitimePet Sep 04, 2009 3:49 pm

zvrc ::
preuzeto sa foruma "kafanica":

Ima li zivota posle rodjenja??


U majčinoj utrobi razgovaraju, još nerođeni, blizanci. Jedan od njih je verujući, a drugi neverujući.

Neverujući mališan: Veruješ li u život posle rođenja?

Verujući mališan: Pa, naravno! Svima je jasno da postoji život posle rođenja. Mi smo ovde samo zato da bismo postali dovoljno snažni i da bismo se valjano pripremili za ono što nas docnije čeka.

Neverujući mališan: Ma, to je glupost! Nikakav život posle rođenja niti postoji niti može postojati! Možeš li uopšte i da zamisliš kako bi taj život mogao izgledati?

Verujući mališan: Ne znam baš sve pojedinosti, ali verujem da će tamo biti više svetlosti i da ćemo, možda, sami hodati i svojim ustima jesti.

Neverujući mališan: E, kakva besmislica! Nema šanse da sami hodamo i da svojim ustima jedemo. To bi bilo zaista smešno!Pa, mi imamo pupčanu vrpcu koja nas hrani. Znaš, hteo bih nešto veoma ozbiljno da ti kažem: život posle rođenja ne može postojati i zbog toga što je naš život – pupčana vrpca – i inače suviše kratak.

Verujući mališan: A ja sam siguran i da može i da postoji. Samo što će sve biti malo drugačije, nego što je sada. Ja to zaista mogu da zamislim.

Neverujući mališan: Ali, niko se nikada nije otuda vratio! Život se jednostavno završava rođenjem. I uopšte, život – to ti je samo ogromno stradanje u tami.

Verujući mališan: Ne i ne! Zaista se ne slažem s tobom. Ne znam tačno kako će izgledati naš život posle rođenja, ali, u svakom slučaju, znam da ćemo videti mamu i da će se ona pobrinuti za nas.

Neverujući mališan: Mamu? Zar zaista veruješ u mamu? Ma, gde se to ona uopšte nalazi?

Verujući mališan: Ona je svuda i u svemu oko nas. Mi u njoj prebivamo i zahvaljujući njoj krećemo se i živimo. Bez nje mi jednostavno ne možemo postojati.

Neverujući mališan: E, to je stvarno totalna besmislica! Ja nisam video nikakvu mamu i zato je očito da ona jednostavno i ne postoji.

Verujući mališan: Ne mogu se nikako s tim složiti. Jer ponekad, kada sve unaokolo utihne, čujem je kako poje i osećam kako posmatra ovaj naš svet. Čvrsto verujem da će naš pravi život početi tek nakon rođenja. A ti?

Po ovome neko je morao napumpati nasu mamu, sto nijedna monoteisticka religija ne propovjeda Smile

Procitao sam Bibliju, jednom, i poceo sam citati Kuran, i svima preporucujem da pogledate "Zeitgeist", film, moze se besplatno gledati na netu, smao ukucate u Google Smile. Sve je itekako dobro objasnjeno.

Moje misljenje je da svi u nesto vjerujemo, ali ljudi koji nemaju volje, maste, vremena i sl. da pronadju svoje idole, prate vec utaban put religije. Kao sto ni nacionalnost ne mozemo birati pri rodjenju, tako ne mozemo ni religiju, jer ono sto nas uce roditelji, ostaje nam u glavi za zivot. Ali hocemo li malo vise potraziti, ili samo primati vjeronauke zdravo za gotovo, to je do nas. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Kleopatra
Moderator
Kleopatra


Ženski Broj poruka : 104
Član od : 10.09.2009

Vjerujete li u Boga? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 12:35 am

jel možeš molim te malo bolje objasniti ovu svoju rečenicu:"prema ovome neko je morao napumpati našu mamu,što nijedna monoteistička religija ne propovjeda"
Nazad na vrh Ići dole
hateful
Moderator
hateful


Muški Broj poruka : 51
Starost : 29
Lokacija : Prijedor, Banja Luka
Član od : 03.09.2009

Vjerujete li u Boga? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 3:06 pm

Pa ovo poredjenje je nepotpuno, jer malisani u utrobi pricaju o majci od koje su oni nastali, ali majku je moralo nesto oploditi, muskarac (boga niko nije oplodio po Bibliji Smile ), ili sto je jos gore, umjetna oplodnja (sto crkva nikako ne podrzava). Znaci prica je zanimljiva, al' nema veze sa religijom Smile
Nazad na vrh Ići dole
Kleopatra
Moderator
Kleopatra


Ženski Broj poruka : 104
Član od : 10.09.2009

Vjerujete li u Boga? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 7:14 pm

pa jeste poređenje nije potpuno ali može se iz priče izvući pouka koja se može odnositi i na religiju.........
Nazad na vrh Ići dole
MalaCrnA
Novi član



Broj poruka : 14
Član od : 23.12.2010

Vjerujete li u Boga? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? Icon_minitimeSre Jan 19, 2011 11:01 pm

VJERUJEM JER LJUBAV BOZIJU SVAKI DAN U SVOME ZIVOTU OSJECAM !
I ZAHVALNA SMA MU NA SVEMU STO MI JE DAO!
A ne razumijem pitanje kako vjerujem?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vjerujete li u Boga? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Vjerujete li u Boga?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Medicinska škola Banja Luka :: Razno :: Duhovnost i religija-
Skoči na: