Medicinska škola Banja Luka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


edukativno - zabavni forum
 
PrijemSajt školeLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Na rubu znanosti - HRT

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Psychon@ut
Administrator
Psychon@ut


Muški Broj poruka : 469
Starost : 35
Lokacija : Chinatown
Zanimanje : student biologije
Član od : 07.06.2007

Na rubu znanosti - HRT Empty
PočaljiNaslov: Na rubu znanosti - HRT   Na rubu znanosti - HRT Icon_minitimeSre Jun 13, 2007 12:38 am

Citat :
"Na rubu znanosti" je hrvatska televizijska emisija koja se je počela emitirati na kanalu HRT od listopada 2002. svakog ponedjeljka kasno navečer, oko 23 sata. Emisija je ubrzo postala vrlo popularna zbog polemiziranja neobjašnjivih fenomena i misterija. U prvoj sezoni 2002./2003. svaka emisija emitirala se jednom mjesečno. U drugoj sezoni 2003./2004., emisije su emitirane dva puta mjesečno. Od treće sezone 2004./2005. emisije su krenule u tjednom režimu emitiranja što traje do današnjeg dana.

Koncept

Autor i voditelj, Krešimir Mišak, u emisiji govori o neobičnim i neobjašnjivim fenomenima u kvaziznanosti i svijetu. Koncept kvaziznanstveno-obrazovne emisije, koja traje oko 60 minuta, je da voditelj Mišak najčešće sa dva gosta diskutira o tim fenomenima o kojima su još pripremljena oko 3 kratka priloga sastavljenih iz arhiva. Sam Mišak je u jednom intervjuu izjavio o svojoj emisiji: "Kao i mnogi klinci, čitao sam knjige o bermudskom trokutu, NLO-ima, Danikena i knjige o raznim drugim misterijama. Nastavio sam s određenim časopisima, a u njima su se predstavljale i neke knjige, kroz koje sam i puno prije početka rada na emisiji za neke teme - poput paleokontakata, alternativnih teorija o podrijetlu čovjeka ili Atlantide - bio “doktor”, za druge sam načuo, ali s većinom onih kojima sam se do danas bavio u emisiji ipak nisam bio pretjerano upućen već sam ih naučio kroz emisiju. S obzirom na ozbiljnost i opsežnost mnogih od tih tema, drago mi je da mogu, svima onima kojima je umor jači od volje da gledaju emisiju “Na rubu znanosti” oko ponoći, najaviti suradnju s magazinom “Vizionar”, čiji je prvi broj objavljen u ožujku. Na stranicama tog mjesečnika detaljno će se i stručno predstavljati mnoge teme iz emisije".
Voditelj Krešimir Mišak


Među gostima u emisiji su bili i analitičar ufologije Giuliano Marinković, dipl. ing. Božidar Kemić, Ivan Šimatović, mr. sc. Ilija Rkman, mr. sc. Aleksandar Žiljak, Miroljub Petrović, prof.dr.sc Slobodan Ribarić, Biserka Blašković, Ivana Petrušić i drugi.

Među slavnijim gostima izdvajaju se i Michael Cremo i David Icke.

Teme
Neke od tema koje su već bile na emisiji su:

* Atlantida
* NLO i otmice vanzemaljaca ( u više navrata, među kojima se raspravljalo i o organizacijama Diclosure, COMETA i CEEFA )
* Kriptozoologija ( znanost koja istražuje nepoznate vrste na zemlji kao što su Jeti i čudovište iz Loch Nessa )
* Budućnost svemira
* Okultna strana Trećeg Reicha
* Tajne Marsa
* Tajna društva
* Kloniranje
* Duhovi
* Novi izvori energije
* Nikola Tesla
* Smrt
* Tehnologije budućnosti
* Bosanska piramida
* Tunguska eksplozija 1908.
* Zakoni termodinamike
* Astrologija
* Alkemija
* Mistične pojave u kršćanstvu
* Znanost susreće duhovnost
* Nuklearni rat drevnog doba
* Sinkronicitet
* Paleokontakti
* GMO
* Michio Kushi, pionir makrobiotike
* Permakultura
* Vampiri
* Bioenergija
http://hr.wikipedia.org/wiki/Na_rubu_znanosti

Jedna vrlo zanimljiva emisija koju nastojim gledati svake sedmice ...
Zadnje što sam gledao bilo je nešto o putovanjima u svemir...
Nazad na vrh Ići dole
https://medicina.forum.st
sobot
Administrator
sobot


Muški Broj poruka : 46
Starost : 34
Lokacija : Paprikovac, BL, RS, EU, . . .
Zanimanje : Dr stomatologije :)
Interesi - hobi : Sport, muzika, nauka, . . .
Član od : 10.06.2007

Na rubu znanosti - HRT Empty
PočaljiNaslov: Re: Na rubu znanosti - HRT   Na rubu znanosti - HRT Icon_minitimeSre Jun 13, 2007 11:30 am

Znam, svake sedmice, ponedjeljkom navece. Odlicna emisija.
Nazad na vrh Ići dole
hejj_bl
Doživotni Maršal
hejj_bl


Muški Broj poruka : 117
Starost : 34
Lokacija : Banja Luka, Republika Srpska, BiH, Evropa
Član od : 09.06.2007

Na rubu znanosti - HRT Empty
PočaljiNaslov: Re: Na rubu znanosti - HRT   Na rubu znanosti - HRT Icon_minitimeSre Jun 13, 2007 7:36 pm

I ja ju ponekad pogledam...ekstra
Nazad na vrh Ići dole
http://www.anaivanovic.com
zvrc
Supermoderator
zvrc


Broj poruka : 96
Član od : 30.11.2007

Na rubu znanosti - HRT Empty
PočaljiNaslov: Re: Na rubu znanosti - HRT   Na rubu znanosti - HRT Icon_minitimeSub Dec 15, 2007 10:03 pm

ja sam je na zalost samo jednom gledala, slucajno i ne od pocetka
tema je bila: hiperaktivnost kod djece

dobro da sad znam termin (rekli ste: ponedjeljkom uvece) pa cu se potruditi...
Nazad na vrh Ići dole
Psychon@ut
Administrator
Psychon@ut


Muški Broj poruka : 469
Starost : 35
Lokacija : Chinatown
Zanimanje : student biologije
Član od : 07.06.2007

Na rubu znanosti - HRT Empty
PočaljiNaslov: Re: Na rubu znanosti - HRT   Na rubu znanosti - HRT Icon_minitimeSub Dec 15, 2007 10:06 pm

Bude nakon ponoći ako se ne varam, ili je to repriza, nemam pojma Very Happy. Uglavnom zadnje što sam gledao ove sedmice bilo je o mitskim bićima, vilama, vukodlacima, vješticama i vještcima Very Happy ...
Nazad na vrh Ići dole
https://medicina.forum.st
Sponsored content





Na rubu znanosti - HRT Empty
PočaljiNaslov: Re: Na rubu znanosti - HRT   Na rubu znanosti - HRT Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Na rubu znanosti - HRT
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Medicinska škola Banja Luka :: Razno :: Multimedija-
Skoči na: