Medicinska škola Banja Luka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


edukativno - zabavni forum
 
PrijemSajt školeLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Rafting 2009.

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
deJAna
Novi član
deJAna


Ženski Broj poruka : 47
Starost : 51
Lokacija : Banja Luka
Zanimanje : prof.
Interesi - hobi : svašta
Član od : 15.03.2009

Rafting 2009. Empty
PočaljiNaslov: Rafting 2009.   Rafting 2009. Icon_minitimeSub Maj 23, 2009 4:52 pm

Rafting 2009. Rafting1
Fotografija preuzeta sa: e-turizam.com

Citat (preuzeto sa http://www.fokus.ba/vidi.php?rub=13&vijest=20753

Noćna trka za kraj šampionata

"Posljednje takmičenje na ovom Svjetskom prvenstvu u raftingu, čiji su domaćini Banja Luka i Foča, održaće se u subotu naveče vožnjom noćne trke slaloma u kanjonu Tijesno. Početak je zakazan za 17.30 časova, a kraj oko 22.30.
Rafteri će voziti stazu dugu 600 metara, koja je osvijetljena s više od 210 različitih reflektora koji omogućavaju kvalitetnu ambijentalnu rasvjetu i rasvjetu za snimanje.
Nakon takmičarskog dijela, od 22.30 časova u Krupi na Vrbasu biće dodijeljene medalje za generalni plasman u svim disciplinama, nakon čega će uslijediti svečana ceremonija zatvaranja šampionata.
Koordinator Komisija Svjetskog prvenstva poddirektorijuma za Banju Luku, Zdravko Samardžija, ističe kako je rasvjeta postavljena u rekordnom roku.
- Moram istaći da je ovo prva staza u Evropi urađena najkvalitetnijom opremom koja omogućava regulisanje staze po visini i pravcu samo s jedne obale rijeke, dok se to do sada radilo s obje obale, što je bilo veoma nezgodno. Riječ je o najsavremenijim reflektorima, po uzoru na one koji osvjetljavaju "Arenu" u Beogradu, i koji omogućavaju direktan televizijski prenos najviše rezolucije - rekao je Samardžija.
Titulu svjetskih prvaka u slalomu brane muška selekcija Njemačke i ženska reprezentacija Češke.
Dan poslije zatvaranja, u nedjelju, organizatori su pripremili promotivnu regatu od Krupe na Vrbasu do Karanovca koja kreće u 10 sati.
Rafteri u Vladi RS

Predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik, ministar za porodicu, omladinu i sport u Vladi RS Proko Dragosavljević i gradonačelnik Banje Luke Dragoljub Davidović ugostili su predstavnike svih ekipa učesnica Svjetskog prvenstva u raftingu, kao i zvaničnike IRF.
- Želimo da kući odete noseći najljepše uspomene. Ova zemlja prije 15 godina bila je poprište ratnih dešavanja, ali danas smo orijentisani ka razvoju i napretku, budućnosti, i želim da to osjetite. Slava pripada pobjednicima, naučio sam trenirajući košarku da gubim i to me je naučilo da idem dalje. Isto želim i vama - rekao je Dodik.
Ministar Proko Dragosavljević svim učesnicima poželio je mnogo sportske sreće.
- Ovih sedam dana živite kao jedna porodica bez obzira na to što dolazite s pet kontinenata, jer sport ujedinjuje ljude. Poraz je samo stepenica do uspjeha i ja vam želim da se nastavite penjati ka pobjedi - rekao je Dragosavljević."


Zavrsen citat.

Koliko znam, ima i nasih ucenika (za jednog sam sigurna) koji su vrhunski rafteri i koji su ucestvovali u ovome.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.medicinska-skola-bl.net
Psychon@ut
Administrator
Psychon@ut


Muški Broj poruka : 469
Starost : 34
Lokacija : Chinatown
Zanimanje : student biologije
Član od : 07.06.2007

Rafting 2009. Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafting 2009.   Rafting 2009. Icon_minitimeNed Maj 24, 2009 8:16 pm

Bio sam sinoć, teško je reći koliko je ljudi bilo, mnogo u svakom slučaju. Mislim da je ovo bio jedan od najljepših događaja u Banja Luci pa i šire u proteklih nekoliko godina. Stvarno odlično. Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://medicina.forum.st
 
Rafting 2009.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Gay parada Beograd 2009

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Medicinska škola Banja Luka :: Razno :: Banja Luka-
Skoči na: