Lokacija : Chinatown
Zanimanje : student biologije
Član od : 07.06.2007

Roland Garros - vijesti sa turnira Empty
PočaljiNaslov: Roland Garros - vijesti sa turnira   Roland Garros - vijesti sa turnira Icon_minitimePon Jun 02, 2008 3:35 pm

Da učinak srpskih predstavnika na Rolan Garosu danas bude šast pobeda u šest mečeva pobrinuo se treći teniser sveta Novak Đoković. On je u meču, u kome nije bilo previše neizvesnosti, savladao 18. nosioca, domaćeg tenisera Pol Anri Matjua rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 6:3, 6:4.

Roland Garros - vijesti sa turnira 18416556_d9665d9386
Oba tenisera ušla su sigurno u meč. Do rezultata 2:2 nije bilo brejk prilika, a onda srpski teniser oduzima servis protivniku i ostvaruje prednost od 3:2. U nastavku se i dalje gleda kvalitetan tenis i sa jedne i sa druge strane, Matju je imao veoma dobru realizaciju 1. servisa od 74%, dok je taj procenat kod trećeg tenisera sveta glasio još boljih 87%. Kod rezultata 5:4, srpski teniser dao je nadu Matjuu i brojnoj francuskoj publici da bi set ipak mogao da se nastavi. Prvo je Novak loše odigrao jedan drop-šot, pa zatim Matje pravi efektan ritern-viner, a onda sledi i dupla servis greška srpskog tenisera i tri brejk prilike za njegovog protivnika. Naš teniser tada pokazuje svoju veliki psihološku stabilnost i sa dva odlična prva i jednim drugims servisom, spašava sve tri brejk lopte, osvaja naredna dva poena, a samim tim i prvi set posle 43 minuta igre.

U drugom setu igralo se 13 minuta do prekida zbog kiše. Oba tenisera sigurno su servirali, tako da su u veoma brzom tempu odigrana četiri gema. Kod rezultata 2:2 došlo je do prekida, koji je srećom potrajao manje od pola sata. Po povratku na teren teniseri kao da gube sigurnost kada serviraju. Viđena su tri brejka, od kojih je Novak napravio dva, a Francuz jedan. Kod rezultata 4:3, naš teniser bio je suočen sa tri brejk lopte, ali ih identično kao u desetom gemu prvog seta sve spašava, osvaja taj gem, a onda koristi drugu brejk i set loptu za 6:3 i vođstvo od 2:0.

Novak je u trećem setu prvi servirao i lako osvojio svoj gem, a onda mu Francuz pruža tri brejk prilike, koje ipak ne uspeva da iskoristi. Kao i na početku prva dva seta igra se bez brejkova, mada Francuz znatno teže osvaja svoje servis-gemove. Ovaj trend se nastavlja do rezultata 5:4, kada koncentracija Francuza popušta i on u ključnom gemu pravi nekoliko grešaka i Novak posle 2 sata i 13 minuta koristi prvu meč loptu.

Novak se danas odlično kretao, prvi servis je bio gotovo besprekoran, od 70 % ubačenih, relaizovao je 83%, a potvrda tome je i samo jedan brejk u celom meču za Matjua. Naš teniser odservirao je i 14 as udaraca.

Novakov protivnik u četvrtfinalu jedno je od najvećih iznenađenja turnira. U pitanju je devetnaestogodišnji Letonac Ernest Gulbis, trenutno 80. teniser sveta. I Đoković i Gulbis su svojevremeno bili pitomci na akademiji Nikija Pilića u Minhenu, koji je nastavio da trenira Gulbisa i kada je krenuo sa profesionalnim takmičenjima. Iako se na satju ATP-a Pilić i dalje vodi kao zvanični trener Letonca, krajem prošle godine pisalo se o prekidu njihove saradnje. Novak i godinu dana mlađi Gulbis nikada se do sada nisu sastali.

Član od : 09.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Roland Garros - vijesti sa turnira   Roland Garros - vijesti sa turnira Icon_minitimePon Jun 02, 2008 10:36 pm

Šta da kažem...TENIS,TENIS,TENIS... Roland Garros - vijesti sa turnira 548676 bounce
Psychon@ut
Psychon@ut

PočaljiNaslov: Re: Roland Garros - vijesti sa turnira   Roland Garros - vijesti sa turnira Icon_minitimeSre Jun 04, 2008 12:50 am

Preko Suarez Navaro na megdan Ani

Roland Garros - vijesti sa turnira L3212346
Pobedom u četvrfinalnom meču protiv Karle Suarez Navaro, Jelena Janković je kompletirala uspešne četvrfinalne duele za tenisere iz Srbije, i obezbedila polufinale Rolan Garosa i duel sa Anom Ivanović.

Izgleda da je tretman koji je Jelena obavila u ponedeljak u Beogradu urodio plodom. Naime, Jelena je u nedelju veče posle duela sa Agnješkom Radvanskom sela u avion i došla u Beograd na tretman kod svog fizioterapeuta zbog bolova u desnoj ruci i ramenu koji su je pratili još od duela sa Cibulkovom. Zavoj koji ima na desnoj ruci JJ je iskoristila da ispiše poruku, "Ja volim Pariz", sa kojom se pojavila u utorak popodne na terenu Suzan Lenglen.

OPŠIRNIJE >>>

Novak odbranio polufinale!

Broj tenisera iz Srbije u polufinalima Rolan Garosa se iz sata u sat povećava! Posle Vemića, Zimonjića i Ane Ivanović polufinale drugog Gren Slema u sezoni obezbedio je i Novak Đoković.
Roland Garros - vijesti sa turnira L3212002
Kao što to obično čini, Novak je i ovaj meč počeo svojim servisom. Uzima gem i vodi sa 1:0. U prvom setu je sigurno igrao gemove na svoj servis ne dozvolivši protivniku nijednu brejk priliku. Prvo veće uzbuđenje u meču viđeno je u četvrtom gemu kada je Gulbis spasio tri vezane brejk prilike. Letonac vezuje pet poena i izjednačava rezultat na 2:2. Ponovo brejk prilike u narednom gemu na servis Gulbisa pri rezultatu 3:2. Novak je tada propustio čak pet brejk prilika i Gulbis se ponovo izvukao iz neugodne situacije. Igralo se tvrdo, a teniseri su teško osvajali poene. Čini se da svaka nešto duža razmena udaraca više odgovara našem teniseru. Novak je sigurnim servisima došao do 6:5, i pritisak prebacio na Letonca koji je morao da dobije svoj servis gem da bi izborio taj brejk u prvom setu. Na svoj servis Gulbis pri rezultatu 30:30, pravi duplu servis grešku i Novaku daje prvu set loptu. Pre svega odličnim servisima Gulbis se još uvek drži u ovom setu. Novak je uspeo da iskoristi tek četvrtu set loptu, odnosno 12. brejk priliku, i ovaj set rešava u svoju korist 7:5.

OPŠIRNIJE>>>

Sjajna Ana u polufinalu!

Srpska teniserka Ana Ivanović još jednom ubedljivom partijom stigla je do pobede nad Pati Šnider 6-3, 6-2 nakon 1h i 16 minuta i tako se plasirala u polufinale Rolan Garosa.
Roland Garros - vijesti sa turnira F_d29c2a2c559m_50c0272
Prvi set servisom otvorila je Ana i to as servisem, a onda i osvojila gem bez izgubljenog poena. Već u sledećem gemu koji je bio veoma dug Ana je imala 5 brejk lopti, a uspela je da iskoristi petu za prvi brejk meču. Međutim u narednom gemu Šnider dolazi do prve prilike za brejk i koristi je dobrim lobom. Od tada obe teniserke ubedljivo su osvojile svoje servis gemove a Ana kod rezultata 3-2 stiže do brejk lopte koju koristi za prednost od 4-2 u prvom setu. Još jednim sigurnim servis gemom Ana brzo dolazi do prednosti od 5-2, na samo korak od osvajanja prvog seta. Već u narednom gemu na servis Šnider Ana dolazi do prve set lopte, ali je ne koristi a Švarcarska teniserka osvaja taj gem. Ipak, neizvesnosti kada Ana servira nije bilo, Ana dolazi do 3 vezane set lopte, a koristi prvu za osvajanje prvog seta 6-3 posle 37 minuta.

Psychon@ut
Psychon@ut

PočaljiNaslov: Ana Ivanović u finalu!   Roland Garros - vijesti sa turnira Icon_minitimeČet Jun 05, 2008 7:38 pm

Ana Ivanović u finalu!

U svesrpskom polufinalu Rolan Garosa i, u isto vreme, direktnom okršaju za prvo mesto na WTA listi, Ana Ivanović je savladala Jelenu Janković sa 6-4, 3-6, 6-4.

Roland Garros - vijesti sa turnira Ana-Ivanovic-French-Open-2008-QF-celeb_920731

Obe teniserke su započele meč bez uobičajnog ispitivanja snaga. Odmah su krenule sa jakim udarcima i igrom na koju su nas obe navikle. Ana je u početku imala problema sa ritmom, pa je Jankovićevoj dozvolila da joj uzme servis i u drugom gemu povede sa 2-0. U narednom gemu, problema je imala i Jelena, ali je uspela da spasi tri brejk lopte i povede sa 3-0. Prvi gem u meču, Ivanovićeva je osvojila u četvrtom gemu sjajnim pasing šotom. Odmah zatim, koristi treću brejk loptu i smanjuje vođstvo Jelene na 3-2. Kada se činilo da je ušla u ritam, Ana je još jednom ostala bez servis gema. Posle poena u kom je bilo 28 razmena udaraca, Jankovićeva je sjajnim pasing šotom došla do 4-2. I to je bilo sve što je uspela da uradi u prvom setu. Od tog momenta, Jelenina igra je pala u drastičnu krizu. Ivanovićeva je vratila brejk, zadržala servis, a potom sve to ponovila i serijom od četiri gema uzela prvi set 6-4.

svettenisa.net
Psychon@ut
Psychon@ut

PočaljiNaslov: Nenad i Katarina bez titule u miksu   Roland Garros - vijesti sa turnira Icon_minitimePet Jun 06, 2008 5:19 pm

Nenad i Katarina bez titule u miksu

Nenad Zimonjić i Katarina Srebotnik nisu uspeli da zabeleže pobedu u finalu miks dubla. Bolji od njih u dva seta bili su Viktorija Azarenka i Bob Brajan rezultatom 6:2, 7:6(4).
Roland Garros - vijesti sa turnira 610x

Katarina i Nenad drugu godinu za redom plasirali su se u finale mešovitih dublova na Rolan Garosu i, nažalost, drugu godinu za redom nisu uspeli da trijumfuju.

Psychon@ut
Psychon@ut

PočaljiNaslov: Nadal i dalje nepobediv   Roland Garros - vijesti sa turnira Icon_minitimePet Jun 06, 2008 7:08 pm

Nadal i dalje nepobediv

Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Rolan Garosa, nakon što je posle dva sata i 49 minuta igre pretrpeo poraz od Rafaela Nadala rezultatom 4:6, 2:6, 6:7(3).

Roland Garros - vijesti sa turnira Capt.e25b9fe6077e45c3a330046015adb5ec.france_tennis_french_open_xrog129

Već na samom startu Novak se suočio sa brejk loptom, koju je uspeo da spasi i osvoji prvi gem na svoj servis. Nadal brzo izjednačuje na 1:1, a onda koristi četvrtu brejk loptu da napravi rano vođstvo. Taj brejk prednosti sačuvao je do kraja seta. Iako je Novak uspeo da zadrži svoje naredne servise, ono što je izazvalo vidljivu frustraciju kod našeg tenisera je to što nije tokom celog seta imao niti jednu brejk loptu. Pored fenomenalne igre Španca, ono što je svakako odmagalo je i veoma loš procenat ubačenog prvog servisa srpskog tenisera koji je iznosio samo 49%.

Psychon@ut
Psychon@ut

PočaljiNaslov: Ana pobjednik Roland Garrosa!   Roland Garros - vijesti sa turnira Icon_minitimeSub Jun 07, 2008 6:42 pm

Ana pobjednik Roland Garrosa!

Ana Ivanović je osvojila Rolan Garos pobedivši Dinaru Safinu rezultatom 2-0; po setovima 6-4 6-3. Time je postala prva Srpkinja koja je osvojila gren slem.

Roland Garros - vijesti sa turnira V99495p0

Ana je furiozno počela meč. Odmah je napravila brejk, iskoristivši drugu brejk priliku. U sledećm gemu je viđena takođe velika borba ali Ana je zadržala servis i povela je sa 2-0. Safina je nakon toga zaigrala agresivnije i povela je sa 40-0 u svom sevis gemu. Ana je uzvratila, napravivši dva vinera, ali Safina je zadržala koncentraciju i osvojila je svoj prvi gem u meču. Ana je nastavila sa sjajnom igrom, pravivši vinere i sa bekhend i sa forhend strane. Nastavila je riternirati agresivno i izlaziti na mrežu. Napravla je brejk sa nulom i povela je sa 4-1.

Roland Garros - vijesti sa turnira 333015445484aa287b522f046060431_220x146

BRAVO Ana, najbolja si! Very Happy
Psychon@ut
Psychon@ut

PočaljiNaslov: Rafa osvojio Roland Garros   Roland Garros - vijesti sa turnira Icon_minitimeNed Jun 08, 2008 10:42 pm

Rafa osvojio Roland Garros

Rafael Nadal je u Parizu pokazao da je praktično nepobediv na šljaci. U finalu Rolan Garosa Rodžera Federera sa 6:1, 6:3, 6:0 za svega 1 sat i 48 minuta i došao do četvrte uzastopne titule u Parizu!

Roland Garros - vijesti sa turnira B_069_nadal_0608 Roland Garros - vijesti sa turnira B_072_nadal_0608

Nadal je furiozno počeo ovaj meč, u prvom setu je Švajcarcu prepustio samo jedan gem. Rafa je čak tri puta Federeru oduzeo servis, a koliko je bio superioran na početku ovog finala govori i podatak da Federer nije uspeo da osvoji nijedan poen na svoj drugi servis, a na prvi je osvojio svega devet. Glavni problem u igri Federera predstavljao je veliki broj neiznudjenih grešaka kao i loša igra na mreži, tačnije izuzetno precizni "pasing šotovi" Rafaela Nadala. Nakon 32 minuta igre Nadal je imao prednost od 1:0 u ovom finalu.