Medicinska škola Banja Luka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


edukativno - zabavni forum
 
PrijemSajt školeLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Ana Ivanović

Ići dole 
3 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
hejj_bl
Doživotni Maršal
hejj_bl


Muški Broj poruka : 117
Starost : 34
Lokacija : Banja Luka, Republika Srpska, BiH, Evropa
Član od : 09.06.2007

Ana Ivanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Ana zabeležila najveću pobedu do sada   Ana Ivanović - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 23, 2008 10:45 pm

Najveća pobeda do sada na Australian Open-u

Ana Ivanović - Page 2 Ivanovic2404

Ana je pobedila sestostruku Grand Slam sampionku, Venus Williams, rezultatom 7-6, 6-4 i plasirala se u polufinale Australian Open-a. U dosadasnjim mecevima protiv bivseg broja 1, Ana nije uspela da osvoji ni jedan set. ali se sada sjajnom igrom plasirala medju cetiri najbolje igracice po treci put na Grand Slam-u.

Dvadesetogodisnjakinja je pocela mec snazno, posebno na reternu. Napravila je dva forhend vinera i brejk za vodjstvo 2-0.

To je bio prvi od sest brejka za redom. Ana je odigrala sest snaznih retern vinera, stavljajuci pritisak na Williams, ali je bila pomalo nesigurna na svom servisu.

Svetski broj 3 je povela sa 4-2, zatim izgubila svoj servis gem i u narednom gemu, u kome je Amerikanka servirala na 4-3, dosla do brejk lopte 30-40. Ipak, nije uspela da napravi brejk i Venus izjednacava na 4-4.

Tajbrejk je bio fer zavrsetak veoma ujednacenog seta. Zestokom forhend paralelom Ana dolazi do znacajnog vodjstva 4-2, a onda je Venus napravila dve greske iz bekend voleja.

Ne samo da je Ana osvojila prvi od tri tajbrejka koje je ukupno igrala sa Venus do sada, nego i prvi put uzima set protiv Amerikanke.

Ipak, situacija se dramaticno promenila na pocetku drugog seta. Williams je napravila brejk i povela sa 3-0. Ana se mudro probudila na vreme da smanji vodjstvo na 3-1.

Fenomenalan pasing viner posle sjajne razmene udaraca bio je uvod u dobre vesti koje slede. Cak je Oracene, majka Williams, pozdravila aplauzom Anine napore.

Ana je igrala raznovrsnu igru, kombinujuci snazne udarce i skracene lopte i tako uspela da napravi brejk: da bi servirala za mec.

Za vreme poslednjeg gema, Ana je sacuvala dve brejk lopte; jednu pomocu asa i drugu servis vinerom. Na kraju, Venus gresi iz forhenda i Ana radosno uzvikuje. Ana je zavrsila mec sa 23 vinera 75% realizacije na mrezi.

“Pomogli ste mi tokom ovog meca,” Ana se zahvalila publici. “Osecala sam se veoma komforno na terenu.

Zatim je dodala: “Mislim da sam danas veoma dobro igrala. Ovo je definitivno bio dobar mec. Radovala sam se prilici da se osvetim za predhodne poraze. Izasla sam na teren i od pocetka meca pokusavala da mislim samo na naredni poen.”

“Ocigledno, pocetak meca je bio prilicno neobican. Obe smo se osecale komfornije prilikom gema u kome nismo servirale. To me je donekle razocaralo jer sam tokom predhodnih meceva prilicno dobro servirala.

“Ipak, presrecna sam zbog svoje igre, kao i zbog toga sto sam uspela da se vratim u mec tokom drugog seta i da pobedim. To je fantasticno.”

Ana ce igrati polufinale protiv Danijele Hantucove u cetvrtak. Slovakinja se po prvi put plasirala u polufinale Grand Slam-a, pobedivsi Agnieszku Radvansku rezultatom 6-2, 6-2.

Danasnja pobeda znaci da bi se Ana mogla naci na poziciji broj 2 na rang listi ukoliko Jelena Jankovic izgubi od Marije Sarapove u polufinalu.


www.anaivanovic.com
Nazad na vrh Ići dole
http://www.anaivanovic.com
hejj_bl
Doživotni Maršal
hejj_bl


Muški Broj poruka : 117
Starost : 34
Lokacija : Banja Luka, Republika Srpska, BiH, Evropa
Član od : 09.06.2007

Ana Ivanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Ana u finalu Australian Open-a   Ana Ivanović - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 24, 2008 11:40 pm

Ana u finalu

Ana Ivanović - Page 2 Ivanovic1992

Ana se plasirala u drugo Grand Slam finale pobedivsi 9-tog nosioca, Danijelu Hantucovu rezultatom 0-6, 6-3, 6-4.

Fenomenalan povratak u mec, borbenost do kraja i mnogo nerava, su na kraju doveli do jos jednog ogromnog uspeha u Aninoj karijeri. Dvadesetogodisnjakinja je slavila dolazak na poziciju 2 na rang listi, postavsi takodje jedina igracica pored broja 1, Justin Henin, koja je igrala dva Grand Slam finala u zadnjih 12 meseci.

Ana, koju nije bilo moguce prepoznati je gubila 6-0 2-0, pre nego sto se neustrasivo vratila u mec i rezervisala mesto u uzbudljivom finalu protiv vrsnjakinje, Marije Sarapove.

Iako je cetiri godine starija od Ane, Danijela je zapocela mec kao neiskusnija teniserka obzirom da je ovo bilo njeno prvo Grand Slam polufinale. U svakom slucaju, ona nije izgledala nervozno vec je diktirala igru i ucinila da Ana izgleda kao pocetnik na velikoj sceni. Ana nije pocela mec tako snazno kao protiv Venus Williams u cetvrtfinalu. Bila je spora i neprekidno pravila neiznudjene greske. Sa druge strane, Hantucova je pogadjala linije iz bekenda i forhenda i dominirala na servisu.

Slovakinja je iskoristila Aninu slabost i dva puta napravila brejk za vodjstvo 4-0. Slovakinja je vesto reternirala u sredinu terena tako da Ana nije imala prostora da se namesti za udarac. Takodje ,odigrala je nekoliko snaznih forhend dijagonala ne izgubivsi ni jedan gem u prvom delu meca.

Ne samo da je Ana izgubila prvi put set na turniru, vec je i po drugi put u karijeri izgubila set ne uzevsi ni jedan gem. Prvi slucaj se dogodio prosle godine u Indian Wells-u, kada je Ana izgubila od Austrijanke Sybille Bammer 67 (6), 6-0, 6-3.

Ana je zatim izgubila prvi servis gem na pocetku drugog seta kada je Hantucova odigrala forhend i loptica dodirnula liniju (sto je provereno “Sokolovim okom”).

Cetvrti nosilac uzima prvi gem i dolazi do rezultata 2-1 kada konacno njen zastitni znak, forhend, pronalazi liniju i pretvara se u viner. Publika glasnim aplauzom pokazuje erupciju odusevljenja.

Ovaj gem je bio kljuc koji je Ani trebao da otvori vrata i pusti vatromet. Ona dobija na samopouzdanju, pocinje da napada snaznim forhend vinerima i dolazi do vodjstva od 3-2 po prvi put.

Izgled Hantucove pocinje da se menja. Posle onakve igre u prvom setu ona verovatno nije ocekivala ovakav otpor, mada je prosle godine izgubila od Ane u finalu Luksemburga u tri seta, iako je vodila 6-3 3-0.

Na rezultatu 3-4, Hantucova pravi gresku iz forhenda, zatim iz bekenda, da bi na kraju napravila duplu servis gresku i izgubila svoj servis gem. Ana prihvata poklon i prelepim bekendom uzima drugi set.

Ana je efikasno servirala, snazno igrala, ali joj je nedostajala konstantnost da bi dosla do vodjstva. U trecem setu ona osvaja buran sesti gem, spasivsi brejk loptu da bi izjednacila na 3-3. Kvalitet igre se povecavao kako se mec blizio kraju.

Ako trepnes, izgubices- postaje moto meca. Hantucova je bila prva koja je pala na testu, kada je napravila duplu servis gresku i zatim dve neiznudjene greske dajuci Ani zlatnu sansu na 4-4, 15-40.

Dugacak poen u Nadalovom stilu je pokazao kakav je to mec bio, herojska prica. Hantucova je pozurila na mrezu, odigrala odlicnu bekend kratku dijagonalu sa mnogo osecaja, ali Ana je potrcala na tu loptu i uspela da je vrati, i tada je Slovakinja, iznenadjena brzinom svoje protivnice, promasila lak volej. Ana je pala na kolena i vrisnula u znak olaksanja. Znala je da je sve u njenim rukama.

Video i foto kamere su bile spremne za najbolji udarac. Ana im nije dozvolila da cekaju. Veoma samouveren poslednji gem vodi do jos jedne velike pobede.

Na pitanje da opise mec, Ana je rekla; “Pocetak meca je bio veliko razocaranje za mene. U prvom gemu sam bila nervozna, servis mi je bio los i nisam se kretala kao sto bi trebalo.”

“Ali, posle tog prvog gema, imala sam osecaj da ona igra odlicno, ja sam uvek bila na pogresnoj nozi i uvek u situaciji da se branim. Nisam mogla da nadjem svoj ritam i znala sam da moram prva da napadnem jer ona voli da dominira. Jednostavno nisam nalazila svoj ritam.

“Trudila sam se da samo izdrzim nekako. U prvom gemu drugog seta sam imala sanse da uzmem gem. Ali nisam uspela i ona je napravila brejk, medjutim veoma sam srecna sto sam nasla nacina da se izborim u drugom setu.

“Kada sam uspela da osvojim drugi set, osecala sam se mnogo komfornije i dobila sam samopouzdanje.

“Kako sam uspela da pobedim, ni sama ne znam! Publika mi je mnogo pomogla. Na kraju sam bila iscrpljena ali presrecna.”

Ana ce igrati protiv Sarapove u 1.30 po lokalnom vremenu u subotu.


www.anaivanovic.com
Nazad na vrh Ići dole
http://www.anaivanovic.com
hejj_bl
Doživotni Maršal
hejj_bl


Muški Broj poruka : 117
Starost : 34
Lokacija : Banja Luka, Republika Srpska, BiH, Evropa
Član od : 09.06.2007

Ana Ivanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Iako poražena, ipak druga na svetu   Ana Ivanović - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 27, 2008 1:45 pm

Iako nije savladala prepreku u finalu, Ana je sada druga na svetu

Ana Ivanović - Page 2 AO0833

Anin odlican nastup na Australian Open-u se zavrsio kada je porazena od svetskog broja 5, Marije Sarapove, rezultatom 7-6, 6-3, u finalu. Iako poražena u finalu, Ana je sada druga rangirana teniserka na najnovijoj WTA listi.

Ana je sada rangirana kao druga na svetu, sto predstavlja njen najbolji plasman u karijeri. Jedino je osvajac sedam Grend slem titula Zestin Enan bolje rangirana od Ane – prema podacima koji su danas objavljeni na listi Soni Erikson WTA tour-a.

Ana je rekla : ’To je sjajan osecaj. Jos samo jedno mesto do samog vrha !’

Zasigurno, bice jako tesko sacuvati drugu poziciju, ali isto tako moram reci da je moj cilj uvek bio da budem ’broj 1’ u svetu i ocigledno je da sam sada bliza tom cilju nego ikad.

Sjajne pobede 20-godisnje Ane, izvojevane na putu do finala Australijen opena prosle sedmice (njeno drugo Grend slem finale u zadnjih sedam meseci) znacilo je da ona prestize Jelenu Jankovic i Svetlanu Kuznjecovu na ATP listi.

U trci za Soni Erikson sampionat, poretku koji odredjuje najboljih osam teniserki za ucesce na turniru (odrzava se na samom kraju sezone) u Dohi (Katar), Ana je trenutno na drugom mestu.

Trenutni poredak za Soni Erikson WTA listu najboljih 20 teniserki :

1 Justine Henin (Bel) 6,680 bodova
2 Ana Ivanovic (Srb) 4,126 bodova
3 Svetlana Kuznetsova (Rus) 3,760 bodova
4 Jelena Jankovic (Srb) 3,700 bodova
5 Maria Sharapova (Rus) 3,256 bodova
6 Venus Williams (USA) 2,720 bodova
7 Anna Chakvetadze (Rus) 2,720 bodova
8 Daniela Hantuchova (Svk) 2,677 bodova
9 Marion Bartoli (Fra) 2,133 bodova
10 Serena Williams (USA) 2,022 bodova
11 Elena Dementieva (Rus) 1,985 bodova
12 Nadia Petrova (Rus) 1912 bodova
13 Tatiana Golovin (Fra) 1852 bodova
14 Patty Schnyder (Sui) 1,756 bodova
15 Nicole Vaidisova (Cze) 1,667 bodova
16 Dinara Safina (Rus) 1,662 bodova
17 Shahar Peer (Isr) 1,480 bodova
18 Amelie Mauresmo (Fra) 1,453 bodova
19 Sybille Bammer (Aut) 1,366 bodova
20 Agnes Szavay (Hun) 1,303 bodova


www.anaivanovic.com
Nazad na vrh Ići dole
http://www.anaivanovic.com
Sponsored content





Ana Ivanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanović   Ana Ivanović - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ana Ivanović
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Roland Garros - vijesti sa turnira

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Medicinska škola Banja Luka :: Razno :: Sport-
Skoči na: