Medicinska škola Banja Luka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


edukativno - zabavni forum
 
PrijemSajt školeLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Uticaj medija

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Psychon@ut
Administrator
Psychon@ut


Muški Broj poruka : 469
Starost : 34
Lokacija : Chinatown
Zanimanje : student biologije
Član od : 07.06.2007

Uticaj medija Empty
PočaljiNaslov: Uticaj medija   Uticaj medija Icon_minitimeSre Jan 02, 2008 6:07 pm

Šta mislite koliko mediji utiču na nas? Bilo da se radi o televiziji, novinama, radiju ili internetu ... Da li u potpunosti vjerujete informacijama koje nam oni plasiraju? Da li ste ikada zapazili da se putem medija pokušava manipulisati narodnim masama?

-------------------------------------------------------------------------------------------------

E ovako, red bi bio da odgovorim na svoja pitanja Smile .
Mislim da u današnje vrijeme mediji igraju veliku ulogu uživotu svakog čovjeka. Samo 5 dana bez TV-a(ili nekog drugog vida informisanja) u potpunosti ispadamo iz kolosijeka zbivanja, kako u svijetu tako i na lokalnom nivou. Dakle, na neki način ovisimo o njima, a oni treba da budu objektivni i nepristrasni. Very Happy Sine ira et studio . E da li je to uvijek baš tako? Mislim da nije, i da se danas poprilično manipuliše običnim smrtnicima putem sredstava informisanja radi postizanja određenih ciljeva, naročito u politici. Što se tiče interneta tu je situacija malo drugačija. Svi imaju mogućnost da pišu i zadnje 4 godine došlo je do prave zbrke u pogledu informacija. Svi nešto objavljuju(popularni blog-ovi) a na vama je da procjenite šta je objektivno a šta je čist pokušaj obmane. Početnici u internet vodama mogu lako da se izgube u ovom moru informacija. Međutim ja više volim internet zato što sam kroz zadnjih par godina stekao iskustvo, odnosno prepoznao prave izvore informacija ...
Nazad na vrh Ići dole
https://medicina.forum.st
zvrc
Supermoderator
zvrc


Broj poruka : 96
Član od : 30.11.2007

Uticaj medija Empty
PočaljiNaslov: Re: Uticaj medija   Uticaj medija Icon_minitimeSre Jan 02, 2008 9:15 pm

negdje sam nekad procitala, parafraziram: ...ne vjeruj svemu sto mislis...
a sta je tek sa onim sto neko drugi misli pa je to eto objavio?
mislim da mjesto medija u nasim zivotima zavisi prije svega od konkretne psiholoske podloge na koju treba da se "prime", tako da mogu biti izuzetno pozitivna i izuzetno negativna stvar
Nazad na vrh Ići dole
 
Uticaj medija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Medicinska škola Banja Luka :: Razno :: Multimedija-
Skoči na: