Starost : 34
Lokacija : Banja Luka, Republika Srpska, BiH, Evropa
Član od : 09.06.2007

Ana Ivanović napredovala na 5. poziciju WTA liste Empty
PočaljiNaslov: Ana Ivanović napredovala na 5. poziciju WTA liste   Ana Ivanović napredovala na 5. poziciju WTA liste Icon_minitimePon Okt 01, 2007 10:21 pm

1.10.2007.

Ana Ivanović napredovala na 5. poziciju WTA liste F_06 Ana Ivanović napredovala na 5. poziciju WTA liste F_09

Aninu pobedu na FORTIS Championships turniru u Luksemburgu prošle nedelje propratio je njen napredak na 5. poziciju najnovije Sony Ericsson WTA Tour rang liste. Tokom turnira je postala četvrta teniserka koja se kvalifikovala za Sony Ericsson Championships u Madridu.

Ana je preuzela poziciju Anne Chakvetadze i sada je jedno mesto udaljena od svog najboljeg plasmana na rang listi u karijeri. Ove nedelje učestvuje na turniru u Stuttgartu, i ako se plasira u polu-finale ili ostvari još bolji rezultat, zameniće Mariu Sharapovu na četvrtoj poziciji.

Nema poena koje treba da odbrani u odnosu na odgovarajuću nedelju iz prošle godine. Poeni koje teniserke mogu da osvoje na ovom Tier II Porsche Tennis Grand Prix turniru su: Prvo kolo, 1 poen; Drugo kolo, 40 poena; Četvrtina finala, 75 poena; Polu-finale, 140 poena; Finale, 215 poena; Osvajanje turnira, 300 poena.

Ana osvojila FORTIS Championships

Ana je još jednom prikazala vrhunsku mentalnu snagu, nadoknadila nedostatak od 3-6, 0-3 i porazila 10. teniserku sveta Danielu Hantuchovu u finalu FORTIS Championships-a. Pobeda od 3-6, 6-4, 6-4 je Anin 12 trijumf nad teniserkama iz prvih 10 ove godine, i osvojila je treću titulu za pet meseci.

Meč je bio sličan finalu turnira u Berlinu, gde je Ana u maju mesecu porazila Svetlanu Kuznetsovu. U prvom setu je bila van forme i uspela da napravi samo četiri direktna poena. Sa druge strane, Slovakinja je bila blizu vrhinske forme. U prva tri gema je napravila osam direktnih poena i zasluženo osvojila gem na Anin servis i povela sa 2-1.

Iako je Ana povratila izgubljeni servis gem, brejk u sedmom gemu, i još jedan na kraju seta su četvrtom nosiocu omogućili prednost od jednog seta.

Ana je odlično počela drugi set. U prvom gemu je posle sjajnog forhend vinera imala priliku da oduzme servis protivnici, ali je Hantuchova forhend volejom spasila tu priliku. Osvojila je gem na svoj servis, i u narednom gemu je Ani oduzela servis, kada je bekend 19-godišnjakinje završio van terena.

Kada je Hantuchova osvojila gem na svoj servis i povela sa 3-0, stvari su izgledale crno za Anu. Ali, baš kao što je uradila protiv Kuznetsove; protiv Nicole Vaidisove na Wimbledonu, i protiv Jelena Janković u Los Angelesu, Ana je dobila inspiraciju kada se činilo da je poraz blizu.

U petom gemu je nadoknadila izgubljeni servis gem, i sjajan napadački tenis joj je omogućio priliku da napravi brejk i povede sa 4-3. Posle osmeha oduševljenja nakon osvojenog poena posle skraćene lopte, usledila je stisnuta pesnica nakon što je osvojila gem na svoj servis i povela sa 5-3.

Hantuchova je osvojila svoj servis gem, i imala je dve brejk prilike kada je Ana servirala da izjednači rezultat u meču. Slovakinja je kod druge prilike za brejk promašila rutinski forhend, i nakon što je Ana as servisom stigla do set lopte, koju je iskoristila, tok meča se dosta okrenuo.

Tokom odlučujućeg seta je delovalo da Ana dominira. Nije se suočila ni sa jednom brejk loptom, ali se Anina superiornost videla na rezultatu tek kada je Hantuchova servirala pri rezultatu 3-3. Napravila je brejk, za koji se kasnije ispostavilo da je bio ključan, i sigurno odservirala za meč, osvojivši svoj peti turnir u karijeri nakon dva sata i 25 minuta.

Kao što je uradila i u Berlinu i u Los Angelesu, Ana je u euforiji bacila reket u vis, a njena sjajna sezona u 2007. godini je upravo postala još bolja.

Član od : 07.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanović napredovala na 5. poziciju WTA liste   Ana Ivanović napredovala na 5. poziciju WTA liste Icon_minitimeSre Nov 07, 2007 3:29 pm

Mislio sam da će izgubiti juče tj. jutros od Kuznjecove. U drugom setu je vodila 3-0 pa je prokockala prednost , isto se umalo ponovilo u zadnjem setu ... U svakom slučaju čestitam Ani Very Happy